Από τον Ο.Α.Σ.Θ. ανακοινώθηκε ότι μετά την απόφαση του Συνδικάτου Εργαζομένων Οργανισμού Αστικής Συγκοινωνίας Θεσσαλονίκης να συμμετάσχει στις απεργιακές εκδηλώσεις που κήρυξαν Γ.Σ.Ε.Ε. και Ε.Κ.Θ. για τον εορτασμό της Πρωτομαγιάς, ο Οργανισμός θα λειτουργήσει αύριο, Πρωτομαγιά, με προσωπικό ασφαλείας.
Η νυχτερινή λεωφορειακή γραμμή 1Ν «ΚΤΕΛ – ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ» θα λειτουργήσει κανονικά, όπως επίσης θα λειτουργήσουν κανονικά και τα ειδικά διασκευασμένα λεωφορεία για τη δωρεάν μετακίνηση των Α.με.Α..
Αναλυτικά ο πίνακας στον οποίο αναφέρονται οι γραμμές, ο αριθμός λεωφορείων και οι ώρες κυκλοφορίας ανά γραμμή (πρώτο – τελευταίο δρομολόγιο).
ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ Ο.Α.Σ.Θ. ΑΝΑ ΓΡΑΜΜΗ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 01.05.2019
ΑΡΙΘΜΟΣ ΓΡΑΜΜΗΣ | ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΓΡΑΜΜΗΣ | ΑΡΙΘΜΟΣ ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ | ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ | ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ |
1 | CARREFOUR – ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ – ΚΤΕΛ | 1 | 05:20΄ | 21:03΄ |
2 | Α.Σ. ΙΚΕΑ – Ν.Σ.Σ. | 2 | 05:20΄ | 22:14΄ |
3 | Α.Σ. ΙΚΕΑ – Ν.Σ.Σ. | 3 | 05:30΄ | 22:47΄ |
5 | Ν. ΚΡΗΝΗ – ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ | 2 | 05:20΄ | 21:55΄ |
6 | ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ- ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ | 2 | 05:30΄ | 21:44΄ |
7 | ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΣ- ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ | 1 | 05:45΄ | 22:05΄ |
9 | Ν.Σ.Σ. – ΛΑΧΑΝΑΓΟΡΑ | 1 | 05:30΄ | 21:30΄ |
10 | ΧΑΡΙΛΑΟΥ – Ν.Σ.Σ. | 2 | 05:00΄ | 21:15΄ |
11 | ΠΥΛΑΙΑ – Ν.Σ.Σ. | 1 | 05:40΄ | 22:00΄ |
12 | ΚΤΕΛ – ΚΑΤΩ ΤΟΥΜΠΑ | 2 | 05:00΄ | 21:22΄ |
14 | ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑ – Ν.Σ.Σ. | 2 | 05:00΄ | 21:40΄ |
15 | 40 ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ – ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ | 1 | 06:05΄ | 21:55΄ |
16 | ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ – ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ | 1 | 06:05΄ | 22:21΄ |
17 | ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ – Ν.Σ.Σ. | 1 | 05:20΄ | 21:43΄ |
18 | ΚΟΡΔΕΛΙΟ – ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ | 1 | 06:15΄ | 22:20΄ |
19 | Ν.Σ.Σ. – ΚΟΡΔΕΛΙΟ | 1 | 04:55΄ | 20:23΄ |
20 | ΜΕΝΕΜΕΝΗ – ΕΡΜΟΥ | 1 | 05:30΄ | 21:10΄ |
21 | ΕΥΟΣΜΟΣ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ | 1 | 05:20΄ | 21:57΄ |
23 | ΑΚΡΟΠΟΛΗ – ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ | 1 | 05:30΄ | 21:40΄ |
24 | ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ – ΧΙΛΙΑ ΔΕΝΔΡΑ | 1 | 06:20΄ | 22:55΄ |
25 | ΝΕΑΠΟΛΗ – ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ | 1 | 05:10΄ | 21:06΄ |
26 | ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ | 1 | 05:30΄ | 20:17΄ |
27 | Σ.Μ. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ | 2 | 05:00΄ | 20:52΄ |
28 | CARREFOUR – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ | 2 | 05:00΄ | 20:01΄ |
29 | ΠΟΛΙΧΝΗ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ | 1 | 05:30΄ | 20:13΄ |
30 | ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ – ΑΠΟΘΗΚΗ | 1 | 05:30΄ | 22:00΄ |
31 | ΒΟΥΛΓΑΡΗ – ΚΤΕΛ | 2 | 04:50΄ | 22:12΄ |
32 | ΚΑΤΩ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ | 2 | 05:00΄ | 21:52΄ |
33 | ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ – ΠΛ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ | 1 | 06:20΄ | 21:55΄ |
34 | ΑΝΩ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ | 2 | 05:50΄ | 22:06΄ |
35 | ΜΕΤΕΩΡΑ – ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ | 1 | 05:30΄ | 21:00΄ |
36 | ΒΟΥΛΓΑΡΗ – ΖΩΝΗ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑΣ | 1 | 05:15΄ | 22:20΄ |
37 | Ν.Σ.Σ. – ΚΡΥΟΝΕΡΙ | 1 | 05:45΄ | 20:50΄ |
38 | ΕΥΚΑΡΠΙΑ – Ν.Σ.Σ. | 1 | 06:00΄ | 22:25΄ |
39 | ΚΗΦΙΣΙΑ – ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ | 1 | 06:25΄ | 21:30΄ |
40 | Ν.Σ.Σ. – ΚΑΛΟΧΩΡΙ | 1 | 05:50΄ | 21:52΄ |
51 | ΣΙΝΔΟΣ – Ν.Σ.Σ. | 1 | 06:00΄ | 21:40΄ |
54 | Ν.Σ.Σ. – ΙΩΝΙΑ | 1 | 06:35΄ | 21:58΄ |
56 | ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ – Ν.Σ.Σ. | 1 | 06:00΄ | 21:13΄ |
57 | ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ – ΕΡΜΟΥ | 2 | 05:30΄ | 20:55΄ |
58 | ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ | 2 | 05:40΄ | 21:45΄ |
64 | Ν.Σ.Σ. – ΦΙΛΥΡΟ | 1 | 05:15΄ | 20:43΄ |
66 | ΧΑΡΙΛΑΟΥ – ΘΕΡΜΗ | 1 | 06:10΄ | 22:19΄ |
67 | Α.Σ. ΙΚΕΑ – ΤΡΙΑΔΙ | 1 | 05:20΄ | 21:50΄ |
69 | Α.Σ. ΙΚΕΑ – ΕΠΑΝΟΜΗ | 1 | 06:00΄ | 22:30΄ |
72 | Α.Σ. ΙΚΕΑ – Ν. ΜΗΧΑΝΙΩΝΑ | 2 | 05:00΄ | 22:22΄ |
(Χ1) 78 | ΚΤΕΛ – ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ | 2 | 05:15΄ | 22:15΄ |
80 | ΘΕΣ/ΝΙΚΗ- ΜΑΛΓΑΡΑ | 1 | 05:25΄ | 21:30΄ |
81 | ΘΕΣ/ΝΙΚΗ – ΚΟΥΦΑΛΙΑ | 1 | 05:50΄ | 22:55΄ |
82 | ΘΕΣ/ΝΙΚΗ – ΚΑΛΛΙΘΕΑ (ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑ) | 1 | 05:00΄ | 22:25΄ |
83 | ΘΕΣ/ΝΙΚΗ – ΛΑΓΚΑΔΑΣ | 2 | 05:50΄ | 22:35΄ |
84 | ΘΕΣ/ΝΙΚΗ – ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙ | 1 | 05:20΄ | 21:20΄ |
85 | ΘΕΣ/ΝΙΚΗ – ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ | 1 | 05:15΄ | 21:35΄ |
86 | ΘΕΣ/ΝΙΚΗ – ΛΑΓΚΑΔΙΚΙΑ | 1 | 05:15΄ | 22:47΄ |
87 | ΘΕΣ/ΝΙΚΗ – ΒΑΣΙΛΙΚΑ | 1 | 05:10΄ | 21:55΄ |
88 | ΘΕΣ/ΝΙΚΗ – ΜΕΣΗΜΕΡΙ | 1 | 05:10΄ | 22:00΄ |
Α.ΜΕ.Α. | 2 | 06:30΄ | 22:30΄ |
΄